Vyhledej
Metuje > Služby občanům > Hasiči

Kouř z požáru v Českém Švýcarsku cítíme i u nás v kraji. Nevolejte kvůli tomu hasiče

Redakce / 26.07.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Hasiči neváděno vyzývali, aby lidé nahlašovali případné podezření na požár v lese, louce, poli. Včasné nahlášení může zachránit les, majetek, bydlení. Od včerejška však přijímali celou noc na lince 112 oznámení, že cítí kouř. Zápach je cítit i v Hradci Králové, přes den je možné, že se rozšíří dále po regionu.

S největší pravděpodobností se sem dostal až ze severních Čech, kde se hasiči potýkají s rozsáhlými lesními požáry v NP České Švýcarsko. 

Prosíme, neblokujte kvůli tomu tísňové linky. 

Volejte jen v případě, že kouř nebo oheň vidíte. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 
Vaše komentáře

Přečteno 881x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
02.11.2023 - Cestující Českých drah si nově mohou zakoupit elektronickou jízdenku na zpožděné vlaky až do skutečného času jejich odjezdu.
30.10.2023 - V úterý 7. listopadu se slavnostně zahájí výstavba dalšího úseku D35 - z Hořic do Sadové.

Kalendář akcí